Muzyka autorska w spektaklach teatrów:
- Lubuski Teatr im.L.Kruczkowskiego w Zielonej Górze
- Slezské Divadlo w Opawie
- Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach
- Tarnowski Teatr im.Ludwika Solskiego w Tarnowie
- Teatr im.Stefana Żeromskiego w Kielcach
- Teatr Nowy w Zabrzu
- Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Przygotowanie wokalne zespołów w teatrach:
- Gliwicki Teatr Muzyczny
- Lubuski Teatr im.L.Kruczkowskiego w Zielonej Górze
- Teatr Nowy w Zabrzu
- Teatr Rozrywki w Chorzowie
- Teatr Śląski w Katowicach
- Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Kompozycje teatralne:
- Akwarium 2 (J.Gruza K.T.Toeplitz 1976)
- Balladyna (J.Słowacki 1982)
- Czapa, czyli śmierć na raty (J.Krasiński 1974)
- Dobrze skrojony frak (G.Dregely 2001,2002)
- Dozorca (H.Pinter 1993)
- Dziady cz.II (A.Mickiewicz 1999)
- Fantazy (J.Słowacki 1984)
- Gorące lato w Oklahomie (T.Lettis 2011)
- Górlandia (A.Niedoba 1994) aranż.A.Marko
- Grzegorz Dyndała (Molier 1979)
- Iwona, księżniczka Burgunda (W.Gombrowicz 2004)
- Kupiec (T.M.Plautus 1977,1978) z J.Mikułą
- Lęki poranne (S.Grochowiak 2007)
- Listy śpiewające cz.II (A.Osiecka 1996) aranż.A.Marko
- Lizystrata (Arystofanes 1975)
- Mewa (A.Czechow 1977)
- Naczelnik (S.Bieniasz 2005)
- Niedźwiedź (A.Czechow1996)
- Nowy Don Kiszot (A.Fredro1975) z J.Mikułą
- Oświadczyny (A.Czechow 1996)
- Ryszard III (W.Shakespeare1979)
- Skąpiec (J.B.Moliere 1995,1996)
- Skiz (G.Zapolska 1983)
- Sto szaleństw czyli Nowy don Kichot (A.Fredro 1980,1981) z J.Mikułą
- Tango (S.Mrożek 2010)
- Tartuffe (J.B.Moliere 2000)
- Trzy siostry (A.Czechow 2001)
- Volpone (B.Jonson 1978)
- Zapomnieć o Herostratesie (G.Gorin 1975)
- Zemsta (A.Fredro 1975)
- Zemsta (A.Fredro 2007)
oraz bajki:
- 120 przygód Koziołka Matołka (K.Makuszyński 1998) aranż.A.Marko
- Ballada o bochenku chleba (E.Wojnarowski 1978)
- Czary mary, dobre czary (M.Wroński 1984)
- Draka w tropikach ptaka i słonika (Z.Stryj 2006 )
- Kopciuszek (A.Walewski 1982)
- Kopciuszek (A.Walewski 1996) aranż A.Marko
- Kot w butach (A.Thon 1975)
- O królewnie Banialuce i księciu Dyrdymale (E.Wojnarowski 1989)
- Pan Drops i jego paka w poszukiwaniu Ciaptaka (J.Brzechwa 2004) aranż.A.Marko
- Zaczarowane książeczki (B.Brzezińska 1985)
z Cz.Grabowskim
Opracowania muzyczne sztuk (wybór):
- Balladyna (J.Słowacki 2011)
- Baryłeczka (F.Hochwalder 1989)
- Colas Breugnon (R.Rolland 1978)
- Czerwone słoneczko (S.Bieniasz 1980)
- Doktor Judym (S.Żeromski 1987)
- Dom lalki (H.Ibsen 1979)
- Dom na niebiosach (J.Hubač 1987)
- Dozorca (H.Pinter 1993)
- Dożywocie (A.Fredro 1985)
- Edukacja Rity (W.Russell 1999)
- Emigranci (S.Mrożek 1993,1996)
- Fantazy (J.Słowacki 1974)
- Farsa na trzy sypialnie (A.Ayckbourn 1994)
- Fircyk w zalotach (F.Zabłocki 1986)
- Fizycy (F.Durrenmatt 1992)
- Garderobiany (R.Harwood 1999)
- Grzech (S.Żeromski 1974)
- Hipnoza (A.Cwojdziński 1984)
- Klub kawalerów (M.Bałucki 1986)
- Kolacja na cztery ręce (P.Barz 2000)
- Krawiec (S.Mrożek 2006)
- Matka (S.I.Witkiewicz 1991)
- Mąż i żona (A.Fredro1997)
- Mein Kampf (G.Tabori 1993)
- Moralność pani Dulskiej (G.Zapolska 1982)
- Mur (J.Tetter 1975)
- Na pełnym morzu, Karol, Streaptease (S.Mrożek 1982)
- Niebezpieczne związki (Ch.Hampton 2012)
- Nie-boska komedia (Z.Krasiński 1988)
- Odprawa posłów greckich (J.Kochanowski 1988)
- Ogród o poranku (A.Turczyński 1975)
- Osiem kobiet (R.Thomas 1978)
- Ostry dyżur (J.Lutowski 1980)
- Panna Julia (A.Strindberg 1974)
- Pętla (M.Hłasko 1983)
- Pieszo (S.Mrożek 1990)
- Powrót posła (J.U.Niemcewicz 1982,1993)
- Rewizor (M.Gogol 1984)
- Rozmowy z katem (K.Moczarski 1985,1988)
- Serenada, Lis filozof, Polowanie na lisa (S.Mrożek 1977)
- Szkarłatna wyspa (M.Bułhakow 1989)
- Śluby panieńskie (A.Fredro1978,2001)
- Świeczka zgasła (A.Fredro 1995)
- Warszawianka (S.Wyspiański 1983)
- Wszystko w rodzinie (R.Cooney 2000)
- Zapiski więzienne (S.Kardynał Wyszyński 1996)
- Żegnaj Judaszu (I.Iredyński 1983)
Aranżacje muzyki do innych spektakli:
- Jaśnie Pan Nikt (L.de Vega 1987)
- Pastorałka (L.Schiller 1981)
- Pastorałka (L.Schiller 2004)
- Porwanie Sabinek (F.i P.Schonthan 1986)
- Rozmowy z Niną (F.Konarski 2001)
- Siedem dni tygodnia (B.Okudżawa 1980)
- Taka noc nie powtórzy się więcej (K.Stefanowicz 2005)
- Wesele na Górnym Śląsku (S.Ligoń 1980)
Przygotowanie zespołów aktorskich do innych przedstawień muzycznych (wybór):
- Celestyna (F.de Rojas 1992)
- Chłopiec z gwiazd (O.Wilde 1992)
- Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale (W.Bogusławski, J.Stefani 1970)
- Dulska musical (G.Zapolska 1997)
- Dziś do ciebie przyjść nie mogę (L.Budrecki I.Kanicki 1984)
- Fan-fan Tulipan (S.Lichý 1971)
- Idziemy po skarb (Janosch 2010)
- Igraszki z diabłem (J.Drda 2002)
- Kram z piosenkami (L.Schiller 2002)
- Królowa Śniegu (H.Ch. Andersen 2000)
- Kubuś Fatalista i jego pan (D.Diderot 1998)
- Lord z walizki (O.Wilde1992)
- Madame Sans-Gêne (V.Sardou 1988)
- Mały Książę (A.de Saint-Exupéry 1994,2002)
- Matki (P.Rowicki 2013)
- Na szkle malowane (E.Bryll 1974)
- Niewidzialna kochanka (P.C.de la Barca 1974)
- Porwanie Sabinek (F.i P.Schonthan 1996)
- Prywatne życie Piotrusia Pana (M.Markowski 1980)
- Pieśń Szczurołapa (E.Kuryło1997)
- Tytus, Romek i A'Tomek (A.Amarylis J.Bom 1987,1991)
- Żołnierz Królowej Madagaskaru (J.Tuwim 1994)